
Dienstag, 6. Oktober 2009
Дълга нощ на музейте 2009



"Дългата нощ на музейте" се организира за 10 път от австрийската телевизия и е винаги в началото на октомври . Над 650 галерии и музеи в цяла Австрия и 90 във Виена взимат участие. Нощта започва в 18:00 и свършва в 01:00 часа, като през това време могат да се постетят всички музеи с един билет, които струва 13,00 €, деца до 12 са безплатно, деца от 12 години нагоре плащат 11,00 €. От Heldenplatz до всички виенски музей вървят специални австобуси, като цената на автобуса влиза в билета. Общо 6 линии обикалят Виена.
Labels:
Wien / Виена
0
Kommentare
Mittwoch, 30. September 2009
Dienstag, 29. September 2009
Montag, 28. September 2009
Montag, 14. September 2009
Dienstag, 1. September 2009
Каринтия, Kärnten - St.Kanzian





Walserlebniswelt am Klopeiner See - на 25 метра над земята с 500 метра дължина, дървеният мост в Санкт Канциан не е за хора със слаби нерви :)
Labels:
Kärnten
0
Kommentare
Mittwoch, 5. August 2009
Замък на семейство Естерхази във Фертьод, Унгария
Вчера бях по работа в Унгария. Звучи далече, но всъщност Унгария е само на 4о минути от нас. Пътят ми обратно минаваше през Фертьод, малък град, в който също има замък на семейство Естерхази. За съжаление разгледах замъка само отвън, другият път се надявам на повече свободно време.









Labels:
Ausland / Чужбина :-),
Ungarn,
Унгария
0
Kommentare
Dienstag, 4. August 2009
Уикенд в Каринтия / Kärnten



В края на юли бях за няколко дена в Каринтия на гости на добра приятелка, която празнуваше рожден ден. Същата приятелка ни покани в деня след партито на барбекю на Зауалпе, където има планинска хижа - малка дървена колиба, с хол, спалня и кухня. Ако в долу в града температурата е 32°С, то на хижата е максимум 18°С - 20°С.
Природата беше осеяна с диви лупини и за мен абсолютно непознати диви цветя във най-прекрасните цветове. Успях да набера 1/2кг. боровинки и 2кг. Пачи крак, от които, като се прибрахме от Каринтия направих гулаш - нещо много типично за австрийската кухня.
За съжаление нямам снимки нито от гъбите, нито от боровинките, но това е рецептата за гулаша:
1 килограм Пачи крак
200 грама ситно нарязан лук
500 грама заквасена сметана
1 с.л брашно
1 с.л. ситно нарязан магданоз
1 щипка червен пипер
1 ч.л лимонов сок
1. Гъбите се изчистват от иглички, мъх и пръст. Големите се нарязват на парчета, а по-малките се оставят цели.
2. Маслото се разтопява. Ситно нарязаният лук се запържва леко в сгорещеното масло, поръсва се с червен пипер и се угасява с чаената лъжичка лимонов сок.
3. Добавят се гъбите, подправят се с черен пипер и сол и се пържат около 5-6 минути, в зависимост от големината. По-малките гъбки са по-твърди.
4. Брашното се разбърква добре в заквасента сметана и се добавя към гъбите, при необходимост се подправя отново. Оставя се на слаб огън да поври около 10-на минути, поръсва се накълцан магданоз и се сервира с кнедли, ориз или с широка паста, например папарделле.
Labels:
Kärnten,
Каринтия
0
Kommentare
Abonnieren
Posts (Atom)
















Църквата Св. Петър






